Reklamacje i zwroty

Zwroty
Na wszystkie oferowane towary firma Toneryou udziela gwarancji.
Klient chcąc reklamować w pierwszej kolejności musi skontaktować się z Toneryou za pośrednictwem e-mail: biuro@toneryou.pl i wstępnie opisać problem.
Reklamowany towar musi zostać odpowiednio zabezpieczony przed ewentualnym uszkodzeniem podczas transportu.
Tonery, moduły bębnów objęte są gwarancją door to door. Wadliwy towar jest odbierany przez kuriera, naprawiany lub wymieniany na nowy, wolny od wad, a następnie dostarczany w to samo miejsce.
Po rozpatrzeniu reklamacji towar (chipy zliczające, bębny OPC ) jest przekazywany klientowi osobiście w siedzibie firmy Toneryou lub za pośrednictwem Poczty Polskiej na koszt: firmy Toneryou - w przypadku uznania reklamacji (wykrycia wady, która wystąpiła bez winy klienta),klienta - w przypadku, gdy wada powstała z jego winy (np. na skutek nieprawidłowego użytkowania, przechowywania etc.).
Reklamacje rozpatrywane będą w odpowiednim terminie, po dostarczeniu reklamowanego towaru do firmy Toneryou.
Reklamacje, dotyczące niezgodności zawartości przesyłki ze złożonym zamówieniem, przyjmowane są w następujących terminach:
paczki wysyłane Pocztą Polską - 14 dni od daty wysłania towaru
paczki wysyłane firmami kurierskimi - 7 dni od daty wysłania towaru
Firma Toneryou zapewnia, że każdy towar opuszczający magazyn jest pełnowartościowy. Dokładamy też wszelkich starań, aby w takim samym stanie dotarł do klienta. Jeżeli zamówili Państwo któryś z ww. towarów, prosimy o otworzenie przesyłki w obecności kuriera. W przypadku stwierdzenia uszkodzenia zawartości należy koniecznie zamieścić tę informację na liście przewozowym. Niezbędne jest również spisanie z kurierem protokołu szkody i natychmiastowy kontakt z Toneryou.
Prawo zwrotu towaru
Wszystkim konsumentom (osoby fizyczne), którzy dokonali zakupu wadliwych tonerów w naszym sklepie internetowym dla własnego użytku, nie do dalszej odsprzedaży, przysługuje prawo zwrotu zakupionego materiału eksploatacyjnego w terminie 10 dni od momentu otrzymania przesyłki. Podstawą do uznania zwrotu jest umieszczenie w przesyłce oświadczenia o odstąpieniu od zawartej umowy kupna-sprzedaży.
Towary, zakupione przez klientów, nie będących konsumentami (osoby fizyczne), nie podlegają zwrotom. Firma Toneryou dopuszcza możliwość zwrotu towaru jedynie w uzasadnionych przypadkach, po wcześniejszym uzgodnieniu tego faktu. Klient, nie będący konsumentem, dokonujący uzgodnionego zwrotu towaru może zostać obciążony opłatą manipulacyjną. Opłata nie jest pobierana w przypadku zwrotu zakupionego towaru z przyczyn leżących po stronie firmy Toneryou.
Zwrot towaru to rozwiązanie zawartej umowy kupna-sprzedaży, w związku z czym muszą być spełnione pewne wymogi prawne, tj.:
Towar nie może być używany.
W przesyłce zwrotnej muszą znajdować się wszystkie elementy (dodatkowe akcesoria itd.).
Do faktury zakupu zostanie wystawiona faktura korygująca (nie istnieje możliwość anulowania faktury).
Klient, który zamierza zwrócić towar powinien niezwłocznie zawiadomić o tym firmę Toneryou.
UWAGA:
Towar należy odesłać na swój koszt.
Nie odbieramy przesyłek za pobraniem.
Wszystkie nazwy i znaki towarowe na stronach toneryou.pl użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.

Sklep internetowy Shoper.pl